Արտակարգ իրավիճակ Վերին Լարսում. օրեր շարունակ հայ վարորդները պատանդ են մնացել
Նոյեմբերի 11-ին բազմաթիվ ահազանգեր են ստացվել հայ վարորդներից, որ Վերին Լարսից մինչեւ ռուսական սահմանը հսկայական խցանումներ են գոյացել՝ մի քանի կիլոմետր երկարությամբ:
Վերին Լարսում խցանումների մեջ գտնվող վարորդներն ու քաղաքացիները Shamshyan.com-ի  թղթակցի հետ զրույցում ասել են, որ արդեն 3-4 օր է, անորոշության մեջ են, չգիտեն ինչ անենք, ում դիմեն. «Անգամ սնունդի կարիք ունենք: Մենք վստահ ենք, որ այս բարձիթողի իրավիճակի մեղավորը ռուսական կողմն է: Նրանք են միտումնավոր հայաստանցիներիս համար նման պրոբլեմներ ստեղծում: Իսկ հայկական կողմից ոչ մի օգնություն կամ երաշխիք չենք ստանում: Ռուսական սահմանապահները մեքենաների հերթը առաջ գցելու համար գումարներ են պահանջում: Միայն այս եղանակով է հնարավոր դուրս պրծնել էս դժոխքից»:

Многокилометровые пробки в Верхнем Ларсе: армянские водители оказались в «заложниках»
С 11 ноября поступают многочисленные звонки от водителей о том, что на отрезке от Верхнего Ларса и до российской границы образовались огромные пробки в несколько километров.
Как сообщает Shamshyan.com, водители жалуются на то, что уже 3-4 дня они находятся в неопределенной ситуации, не знают, что делать, к кому обратиться по данному поводу. «Мы нуждаемся даже в еде. Уверены, что во всем этом виновата российская сторона. Они преднамеренно создают для граждан Армении подобные проблемы. А от армянской стороны не поступает никакой помощи, нет никаких гарантий. Российские пограничники требуют денег для того, чтобы перебросить ту или машину в очереди вперед. Только так можно выйти из этого ада», - отметили водители.