Փաշինյանը «Վերին Լարս»-ի մասին
Հայաստանի Հանրապետությունը «Վերին Լարս» միջազգային ավտոմոբիլային անցակետում մաքսային գործառնությունների իրականացման հետ կապված խնդիրների լուծման ուղղությամբ օպերատիվ քայլեր ձեռնարկելու նպատակով Ռուսաստանի Դաշնությունում կունենա մաքսային կցորդ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հունվարի 25-ին Կապանում հրավիրված մամուլի ասուլիսում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը` 3-րդ անգամ ներկայացնելով 100 փաստ Նոր Հայաստանի մասին:
«2019-ի հունվար-նոյեմբերին Հայաստանի արտահանումը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 9 տոկոսով՝ կազմելով 2 մլրդ 401 մլն ԱՄՆ դոլար, իսկ ներմուծումն ավելացել է 6.6 տոկոսով՝ կազմելով 4 մլրդ 830 մլն ԱՄՆ դոլար։ «Վերին Լարս» միջազգային ավտոմոբիլային անցակետում մաքսային գործառնությունների իրականացման հետ կապված խնդիրների լուծման ուղղությամբ օպերատիվ քայլեր ձեռնարկելու նպատակներով  Հայաստանի Հանրապետությունը Ռուսաստանի Դաշնությունում կունենա մաքսային կցորդ»,- ասաց Փաշինյանը:
Վրաստանից Լարսով Ռուսաստան տանող ճանապարհը փակ է բեռնատարների համար ...
2023-01-31
Փոթի բեռնատար նավահանգիստը Վրաստանում կարող է ընդլայնվել Տրանսկասպյան երթուղու համար ...
2022-12-08
Վրաստանից Լարսով դեպի Ռուսաստան ճանապարհը փակվել է բեռնատարների համար ...
2022-12-06
Հայաստանի իշխանությունները ցանկանում են խստացնել պատիժը ճանապարհների գեբեռնվածության համար ...
2022-08-24
Ծանր բեռնատարների համար նախատեսված էլեկտրոնային հերթերի համակարգը գործարկվեց Ռուսաստանի և Վրաստանի սահմանին ...

Пашинян про Верхний  Ларс
У Республики Армения будет  таможенный атташе в Российской Федерации — с целью принятия оперативных мер для решения проблем, связанных с осуществлением таможенных операций на КПП   Верхний Ларс.
Как  передает «Арменпресс», об этом заявил на пресс-конференции 25 января в Капане премьер-министр РА Никол Пашинян, представив в третий раз 100 фактов о Новой Армении.
«В январе-ноябре 2019 года экспорт Армении увеличился на 9 процентов по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, составив 2 миллиарда 401 миллиона долларов, а импорт увеличился на 6,6 процента до 4 миллиардов 830 миллионов долларов.  Республика Армения будет иметь службу таможенного атташе в Российской Федерации с целью принятия оперативных мер для решения проблем, связанных с осуществлением таможенных операций на международном пункте пропуска Верхний Ларс», - сказал Пашинян.