2.5 տոննա և ավելի քաշ ունեցող բեռնատարներն այսօրվանից Երևանի կենտրոն կարող են մտնել երեկոյան 21-ից մինչև առավոտյան 7-ը
13.11.2023
Այսօրվանից ուժի մեջ են մտնում Երևանի փոքր կենտրոնում բեռնատարների համար մուտքի նախատեսված նոր սահմանափակումները: Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 13-ին, Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական հերթական խորհրդակցության ժամանակ հայտնեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Նա շեշտեց, որ այս ծրագիրը Երևանի կենտրոնի բեռնաթափման համընդհանուր ծրագրի կարևոր մասերից է։
Քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետի պաշտոնակատար Վազգեն Հարությունյանը մանրամասնեց, որ 2,5 տոննա և ավելի քաշ ունեցող բեռնատարները Երևան կարող են մտնել երեկոյան 21։00-ից մինչև առավոտյան 07։00-ը։
«Երթևեկությունը կարգելվի կենտրոնի բեռնաթափմանն ուղղված համալիր ծրագրի շրջանակում նոյեմբերի 13-ից Խանջյանից մինչև Սարյան և Գրիգոր Լուսավորչից մինչև Կորյուն հատվածներում, որը ներառում է շուրջ 40 փողոց։ «Ֆորդ տրանզիտ», կամ «Գազել» և նմանատիպ մակնիշի մեքենաներն ընկնում են այդ սահմանափակումների տակ»,- նշեց նա։

Мэр Еревана: Ограничения на въезд грузовых автомобилей в малый центр вступают в силу сегодня
Ограничения на въезд грузовых автомобилей в малый центр Еревана вступают в силу сегодня. Об этом во время селекторного совещания 13 ноября заявил мэр Еревана Тигран Авинян.
Начальник Управления транспорта мэрии Еревана Вазген Арутюнян, в свою очередь, пояснил, что на участках от улицы Ханджяна до улицы Сарьяна, а также от улицы Григора Лусаворича до улицы Корюна будет запрещено движение грузовых автомобилей массой 2,5 тонны и больше. Он добавил, что ограничения будут действовать с 07:00 до 21:00.
«На указанном участке насчитывается 40 улиц и проспектов. Под эти ограничения попадают «Форд Транзит», «Газель» и другие аналогичные машины», – отметил чиновник.